Blížia sa Vianoce a kniha je stále jedným z top darčekov, ktorý pod vianočným stromčekom poteší. Navyše je to darček, ktorý vás nestojí veľa a obdarovanému zostane na celý život. V sieti kníhkupectiev Panta Rhei a v e-shope pantarhei.sk nájdete stovky tisíc kníh ale aj bohatý výber hračiek, sviečok, diárov, puzzle a iného neknižného tovaru. Prinášame vám 20 tipov na TOP darčeky.

Hudba – kompletný obrazový sprievodca históriou hudby

Počas dlhej histórie vyvolávala hudba celé spektrum ľudských emócií – bez ohľadu na krajinu, kultúru alebo národ. Táto prelomová kniha skúma históriu hudby z chronologického aj globálneho hľadiska, od najstarších nástrojov vyrobených zo škrupín či kostí až po sofistikované elektrické gitary a syntetizátory.

https://www.pantarhei.sk/497965-hudba-kompletny-obrazovy-sprievodca-historiou-hudby

Staroveký Egypt: Podrobná vizuálna história

Objavte svet faraónov a ich výnimočný odkaz v tomto fascinujúcom sprievodcovi starovekou egyptskou civilizáciou. Kniha zahŕňa 3 000 rokov politických intríg, kľúčových udalostí a kultúrnych úspechov tejto krajiny, predstavuje najvzácnejšie poklady, architektúru a archeologické nálezy rozmanitej staroegyptskej spoločnosti.

https://www.pantarhei.sk/480380-staroveky-egypt-podrobna-vizualna-historia

Lassie sa vracia

Klasická, nadčasová poviedka spisovateľa Erica Knighta vyšla prvýkrát už v roku 1940 a vzápätí sa stala bestsellerom. Kultový príbeh bol niekoľkokrát sfilmovaný. Dojímavý príbeh o prekonávaní aj tých najťažších, zdanlivo neprekonateľných prekážok, o nezlomnej sile lásky a priateľstva, o odhodlaní.

https://www.pantarhei.sk/461459-lassie-sa-vracia-eric-knight

Vianočná koleda

Objavte čaro najobľúbenejšej vianočnej rozprávky na svete. Vianočnú koledu z pera Charlesa Dickensa prinášame po 180 rokoch v špeciálnom ilustrovanom prevedení Lisy Aisato. Vianočná koleda vyšla prvýkrát 19. decembra 1843. Náklad sa vypredal v priebehu niekoľkých dní.

https://www.pantarhei.sk/500178-vianocna-koleda-charles-dickens

Buďte užitoční

Zoznámte sa so siedmimi zásadami, ktoré vám pomôžu naplniť skutočný účel vášho života. Arnold Schwarzenegger ich všetky vyvodil z vlastnej životnej cesty plnej neustálej inovácie a mimoriadnych úspechov – dostupné sú však úplne každému.

https://www.pantarhei.sk/496610-budte-uzitocni-arnold-schwarzenegger

Elán

Legenda, o ktorej počul každý. Fenomén, ktorý ovplyvnil českú i slovenskú hudobnú scénu. Rebeli, búrajúci mýty a strhávajúci svojou hudbou masy ľudí. ELÁN. Nazrite do zákulisia. Vyjdite s nimi na malé javiská aj veľké pódiá.

https://www.pantarhei.sk/512669-elan-marcela-titzlova

Michael Schumacher: Cesta na vrchol

Michael Schumacher nepochybne patrí medzi najlepších jazdcov v histórii Formuly 1. Vo svojom ikonickom červenom Ferrari dominoval pretekárskym okruhom aj srdciam miliónov fanúšikov po celom svete. James Allen v knihe odhaľuje anatómiu dokonalého šampióna!

https://www.pantarhei.sk/514515-michael-schumacher-cesta-na-vrchol-james-allen

Napoleon: generál, mýtus, štátnik

Popredný francúzsky historik Thierry Lentz hľadá odpovede na sto otázok, ktoré poodhaľujú súkromný i verejný život cisára Francúzov a z množstva dielikov skladá komplexný obraz Napoleona Bonaparta.

https://www.pantarhei.sk/512928-napoleon-general-mytus-statnik-thierry-lentz

Eragon – ilustrované vydanie

Jeden chlapec, jeden drak, jeden čarovný svet plný dobrodružstiev. Chudobný pätnásťročný farmársky chlapec Eragon nájde v Dračích horách modrý kameň, z ktorého sa vyliahne dračie mláďa Zafira. Spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným tyranom, ktorého zlo nepozná hraníc.

https://www.pantarhei.sk/511529-eragon-ilustrovane-vydanie-christopher-paolini

Kúsky reality

Kúsky reality sú aj nie sú pokračovaním Obyčajných zázrakov. Kým Obyčajné zázraky sú o fyzike obyčajných vecí – stromoch, oblakoch, iskrách, teda o základoch klasickej fyziky, Kúsky reality je kniha o najpodivnejších javoch, ktoré skúmame – o cestovaní v čase, vzniku vesmíru, štruktúre priestoru. Je o dvoch pilieroch modernej fyziky – teórii relativity a kvantovej fyzike.

https://www.pantarhei.sk/509699-kusky-reality-samuel-kovacik

Kráľovstvo

Hlavné postavy tohto románu dôverne poznáte. Ježiš Kristus, napríklad. Alebo apoštol Pavol. Či svätý Lukáš. Kráľovstvo Emmanuela Carrera je výnimočná kniha, v ktorej sa prelína autorov intímny príbeh nájdenej i stratenej viery v Boha s raným vekom kresťanstva. Na túto knihu len tak ľahko nezabudnete.

https://www.pantarhei.sk/508861-kralovstvo-emmanuel-carrere

Ťaživé ticho

Maggie je úspešnou lekárkou a s manželom Willom žije presne taký život, o akom vždy snívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného muža v povedomom oblečení. Maggin život sa najprv zastaví a potom otočí hore nohami. Napriek všetkej snahe sa Willa nepodarí zachrániť a Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám…

https://www.pantarhei.sk/503610-tazive-ticho-robert-bryndza

Lovec čertov (Barbarič a Stein 9)

Deviata kniha z cyklu historických detektívok o Steinovi a Barbaričovi tentoraz sleduje dobrodružstvá ich pobočníka Bohdana Jaroša. V Trnave si ho predvolá gróf Stanislav Thurzo, ktorý pátra po veliteľovi svojho husárskeho pluku.

https://www.pantarhei.sk/498820-lovec-certov-barbaric-a-stein-9-juraj-cervenak

8 pravidiel lásky: Ako ju nájsť, ako v nej zotrvať, ako prijať jej koniec

Autor bestsellera Rozmýšľaj ako mních prichádza s objavným sprievodcom všetkými fázami ľúbostného vzťahu, čerpá v ňom z dávnej múdrosti a najnovších vedeckých poznatkov.

https://www.pantarhei.sk/497872-8-pravidiel-lasky-ako-ju-najst-ako-v-nej-zotrvat-ako-jay-shetty

Dcéra Paríža

Strhujúci príbeh o dvoch matkách, ktoré počas nacistickej okupácie Francúzska musia spraviť nepredstaviteľné rozhodnutie.

https://www.pantarhei.sk/508680-dcera-pariza-kristin-harmel

Pohyblivá slnečná sústava

Stolný motorizovaný vesmírny model 2v1 ti názorne predstaví fungovanie našej planetárnej sústavy aj postavenie Zeme a Mesiaca. Ide o dômyselnú stavebnicu, kde pomocou sústavy prevodov získaš verný model slnečnej sústavy s rotujúcimi planétami a svietiacim Slnkom.

https://www.pantarhei.sk/342599-pohybliva-slnecna-sustava-buki

Magnetická stavebnica Technicolor 50 Case

Supermag Project Technicolor 50 je jedinečná a nenapodobiteľná magnetická konštrukcia, ktorá kombinuje vlastnosti patentovaných systémov Supermag, vyrábaných v Taliansku, pre deti od 5 rokov.

https://www.pantarhei.sk/468253-magneticka-stavebnica-technicolor-50-case

Hra Monopoly: Cesta okolo sveta

Vydajte sa na cestu okolo sveta a zavítajte na vzrušujúce miesta! Záznamy o svojej ceste si môžete na hernej ploche viesť pomocou pečiatkovacích žetónov. Svet už čaká! Hráči sa pohybujú po mazateľnej hracej doske, navštevujú rôzne miesta a absolvujú výlety, aby získali karty Šance. Čím viac budete cestovať, tým väčší budete mať v hre vplyv.

https://www.pantarhei.sk/513111-hra-monopoly-cesta-okolo-sveta-slovenska-verzia

4D puzzle Harry Potter: Rokfortský hrad

Pre fanúšikov Harryho Pottera – táto 4D stavebnica Rokfortský hrad láka na vystavenie na vašej poličke! Vydaj sa na magické dobrodružstvo s našou stavebnicou z Harryho Pottera vo filmovej kvalite. Táto 4D stavebnica obsahuje všetky vežičky, miestnosti a bašty, ktoré poznáš z filmov!

https://www.pantarhei.sk/511549-4d-puzzle-harry-potter-rokfortsky-hrad

Hra Dixit Disney

Dixit: Disney Edition je nádherne ilustrovaná hra, ktorá rozvíja predstavivosť a intuíciu. Pripomeňte si známe príbehy z dielne Disney a Pixar a nechajte sa uniesť svojou fantáziou!

https://www.pantarhei.sk/510723-hra-dixit-disney

Vyštudoval odbor história na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity, ďalej študoval na European Institute for Jewish Studies in Sweden (Európsky inštitút pre židovské štúdiá vo Švédsku) aj na International School for Holocaust Studies (Medzinárodná škola pre výskum holokaustu) pri Jad Vašem v Jeruzaleme. V roku 2019 obhájil titul M.A. na Hochschule für Jüdische Studien (Vysoká škola pre židovské štúdiá) v nemeckom Heidelbergu. Doktorát obhájil na Historickom ústave SAV, kde sa zameral na Československo-Izraelské vzťahy po druhej svetovej vojne.