Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1898-05-25

V tento deň, 25. mája 1898 vznikol v Prešove najstarší futbalový klub na Slovensku  ETVE Prešov (dnes Tatran Prešov)

Futbalový klub ETVE Prešov vznikol vďaka prvému oficiálnemu futbalovému stretnutiu na území dnešnej Slovenskej republiky. Na prešovskom vojenskom cvičisku Kamemec sa v exhibičnom dueli proti sebe postavili vtedajšie budapeštianske kluby Óbudai Tornaegylet a Budapesti Tornaclub. Zápas zorganizoval František Pethe, zakladateľ prešovskej telovýchovy, profesor telocviku na gymnáziu. S kolegami-športovcami rozhrabal krtince, pozbieral kravské „ozdoby“, vyrobil drevené lavičky pre čestných hostí a drevené rozoberacie futbalové bránky.

A práve v deň tohto futbalového stretnutia vznikol prvý oficiálny futbalový klub na Slovensku ETVE (Eperjesi Torna es Vivo Egyesület) Prešov, ktorého pokračovateľom je súčasný 1. FC Tatran Prešov. Pokým sa však v názve objavilo slovo Tatran prešlo 55 rokov, keď v roku 1953 vznikol tím DSO Tatran Prešov.

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar