Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1.3.1932

V tento deň roku 1932 bol unesený prvorodený syn Charlesa Lindbergha, legendárneho letca ktorý v roku 1927 absolvoval prvý sólový let cez Atlantik na svojom lietadle Spirit of St. Louis . Jeho syn,  Charles Augustus Lindbergh,  mal v čase únosu len dvadsať mesiacov. Po desiatich týždňoch neúspešného vyjednávania s únoscami a celoštátneho horúčkovitého pátrania po unesenom chlapcovi sa 12. mája našlo telo dieťaťa v Hopewelli v New Jersey (len niekoľko kilometrov od miesta únosu). Lindberghovci neskôr identifikovali pozostatky ako ich syna Charlesa. Ten  však bol mŕtvy už v čase únosu – únoscom totiž spadol z rebríka.

Prípad bol nazvaný aj ako „zločin storočia“. V reakcii naň  americký Kongres prijal takzvaný „Lindberghov zákon“, ktorý z únosu urobil federálny trestný čin. O osud Lindberghovho syna sa spoločnosť opätovne začala verejnosť zaujímať v septembri 1934. Vtedy zatkli Richarda Hauptmanna, 34-ročného nemeckého tesára po tom, ako zaplatil za benzín jednou z bankoviek, ktoré v roku 1932 dostali únoscovia v rámci výkupného. V jeho dome sa našlo 13 760 dolárov z výkupného a ďalšie dôkazy. Hauptmann bol 2. januára 1935 postavený pred súd za únos, vraždu a vydieranie. Zo zločinu  bol usvedčený a odsúdený na trest smrti a 3. apríla 1936 popravený na elektrickom kresle v štátnej väznici v Trentone.