Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1649-01-30

roku 1649 bol popravený sťatím anglický kráľ Karol I.

Kráľov osud spečatila prehra v občianskej vojne, proti parlamentným jednotkám, ktoré viedol Oliver Cromwell. Karol bol ako jediný anglický kráľ v dejinách súdený parlamentnou komisiou a za zradu na národe odsúdený na trest smrti. Za trest smrti hlasoval aj Cromwell. O dvanásť rokov neskôr, v roku 1661, bol v rovnaký deň popravený aj sám Cromwell, ktorý však bol v danej dobe už dva roky po smrti. Syn popraveného kráľa, vladnúci ako Karol II., totiž nechal exhumovať Cromwellovo telo a v okovách ho nechal obesiť. Jeho hlava bola až do roku 1685 vystavená na kole pred parlamentom. Viac si o strete týchto dvoch mužov môžete prečítať v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/novovek/oliver-cromwell-a-anglicky-experiment-s-republikou/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar