Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1941-12-29

V noci z 28. na 29. decembra 1941 zoskočili príslušníci výsadkov Anthropoid, Silver A a Silver B z bombardéru Halifax a pristáli na území Protektorátu Čechy a Morava.

Vzhľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky, náročnosť letu, ako aj limity dobovej techniky pristáli členovia výsadkov na iných miestach, ako pôvodne plánovali. Napriek nepriaznivej situácii sa členom Anthropoidu a Silver A podarilo nadviazať spojenie s domácim odbojom. Vďaka tomu sa potvrdili slová, s ktorými sa  na palube Halifaxu lúčili členovia Anthropoidu: „Brzy o nás uslyšíte, uděláme všechno, co bude možné“.

O význame pomoci domáceho odboja pre výsadok Anthropoid si môžete prečítať v článku z nášho archívu:  https://historylab.sk/druha-svetova-vojna/anthropoid-neboli-len-gabcik-a-kubis/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar