Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1888-07-29

Roku 1888 sa narodil Benito Mussolini.

Celým menom Benito Amilcare Andrea Mussolini sa narodil ako najstaršie z troch detí v mestečku Predappio neďaleko Forlì v provincii Romagna. Jeho otec, Alessandro Mussolini, bol kováč a socialista, matka Rosa (sl. Maltoni) učiteľkou v miestnej škole a katolíčka. Podobne ako jeho otec, aj Mussolini sa stal socialistom. Napriek násilnému charakteru, ktorý si všimli jeho učitelia, školu v roku 1901 dokončil a kvalifikoval sa ako učiteľ základnej školy. Toto povolanie krátko i vykonával. V roku 1902 ale emigroval do Švajčiarska, čiastočne preto, aby sa vyhol vojenskej službe – a tu chvíľu pracoval aj ako kamenár. Viac sa o Mussolinim, ale aj o povolaniach ďalších diktátorov dozivete v článku z nášho archívu: https://historylab.dennikn.sk/napriec-dejinami/kaddafi-pasol-tavy-a-mussolini-bol-kamenar/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar