Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1896-11-26

V roku 1896 mal premiéru prvý erotický film vôbec Le Coucher de la Mariée.

Dej filmu zobrazuje novomanželský pár, ktorý sa pripravuje na svadobnú noc. Mladá žena (v hlavnej úlohe francúzska herečka a striptérka Louise Willy) sa prezlieka do nočného úboru, zatiaľ čo jej manžel sa na ňu chlípne pozerá. Vo filme sa herečka nevyzlečie úplne, no na svoju dobu bol tento film veľmi kontroverzný a vyvolal pobúrenie.

Zaujímavosťou je, že tento krátky film mal premiéru iba necelý rok po absolútne prvom verejnom premietaní filmu vôbec (Príjazd vlaku do stanice La Ciotat od bratov Lumiérovcov).

Pôvodný film mal okolo 7 minúť, ale kvôli zlým podmienkami a nesprávnemu skladovaniu vo Francúzskom filmovom archíve sa postupne zničil. Znovuobjavený bol v roku 1996 a podarilo sa zachrániť iba niečo cez 2 minúty (zobraziť ukážku filmu na Youtube).

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar