Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 26.11.1778

V tento deň roku 1778 sa kapitán James Cook stal prvým európskym moreplavcom, ktorý sa dostal k ostrovu Maui s súostroví Havaj. Napriek tomu, že je známy hlavne objavením Austrálie, práve Havaj sa mu po roztržke s miestnymi domorodcami stal osudným.

Život, plavby a smrť kapitána Jamesa Cooka

 

Celkovo podnikol James Cook tri plavby do Tuchomoria. Pri svojej ceste pristál na Havajských ostrovoch, ktorým dal meno Sandwichove ostrovy, podľa grófa Sandwicha, známeho „vynálezcu“ obloženej pochúťky. Odtiaľ Cook plával na severozápad amerického kontinentu, k Beringovmu prielivu, aby zistil, že žiadny priamy prechod do Atlantiku, ktorý hľadal, neexistuje. Posádka sa tak vrátila na Havaj a udalosti, ktoré nasledovali, viedli ku Cookovej smrti v roku 1799. Čo sa však presne stalo, nie je úplne jasné. Viac v článku na HistoryLab.sk

Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.