Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1904-10-22

roku 1904 sa uskutočnila podivuhodná udalosť, ktorá do dejín vstúpila ako incident pri Dogger Bank. Ruské námorníctvo s

Dmitrij Donskoj v roku 1893 na návšteve New Yorku. Medzi komínmi vidno pôvodný 203 mm kanón.

merujúce k Japonsku počas rusko-japonskej vojny narazilo ešte v Severnom mori na na britské rybárske lode. Tie tam stáli s rozloženými sieťami, napriek tomu si ich pomýlili s japonskými torpédovkami útočiacimi plnou rýchlosťou. Vypukla kanonáda, ktorá trvala 10 minút. Keď pomaly utíchala, vynorili sa z tmy dve lode, na ktoré ruská flotila strieľala ďalších 10 minút. V tomto prípade to boli vlastné krížniky Dmitrij Donskoj a Aurora. Oba boli viackrát zasiahnuté, na Aurore zomrel lodný kňaz a jeden námorník. Aj rybárske lode boli viackrát zasiahnuté, jedna sa potopila a päť bolo poškodených. Traja rybári prišli o život. Väčším stratám zabránila nepresnosť ruských delostrelcov. Napríklad nová bitevná loď Orjol vystrelila 500 granátov, no netrafila vôbec nič. Viac o tomto incidente, i o celej ceste plavbe ruskej flotily sa dozviete viac v článku z nášho archívu:https://historylab.sk/dlhe-19-storocie/nachadza-sa-poklad-na-potopenom-krizniku/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar