Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1910-01-22

Roku 1910 sa v Paríži vyliala Seina a obyvatelia mesta sa zobudili s vytopenými pivnicami a nefunkčným metrom.

Nasledujúce dva dni pracovali robotníci, policajti i vojaci v obrovskom nasadení, aby zmiernili dopad stúpajúcej hladiny a zabránili prípadným ďalším problémom. Život vo veľkej časti mesta bežal ďalej – obyvatelia chodili do práce, v školách  sa učilo a dokonca fungovalo aj elektrické osvetlenie. Zmena nastala 24. januára kedy bol prerušený elektrický obvod a takmer sa vyčerpali zásoby pitnej vody. Zo zatopených zákutí sa taktiež vyrojilo množstvo hlodavcov. Týždeň po tom, ako začala hladina rieky stúpať, dosiahla Seina svoj vrchol – 8,62 metra. Medzitým už v meste pôsobila armáda, ktorá sa pokúšala zabrániť rabovaniu.  Viac si môžete prečítať v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/20-storocie/ked-sa-vylieva-seina/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar