Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1740-10-20

roku 1740 nastúpila na trón Mária Terézia. Jej celý titul bol Mária Terézia, cisárovná Svätej ríše rímskej nemeckého národa, Kráľovná Uhorska, Česka, Chorvátska a Slavónska, arcivojvodkyňa Rakúska, vojvodkyňa Parmy a Piacenzy a veľkovojvodkyňa Toskánska. Počas svojej vlády zaviedla ekonomické a školské reformy, aktívne podporovala rozvoj obchodu a zreorganizovala armádu. Tú aj aktívne využila pri obrane svojich nástupníckych práv vo vojne o rakúske dedičstvo, ako aj neskoršie v sedemročnej vojne.  Mária Terézia bola aj veľká milovníčka umenia. O tom, ako vyzerala jej návšteva Florencie, si  môžete prečítať v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/novovek/preco-maria-terezia-navstivila-florenciu/

 

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar