Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1938-09-30

V noci o 2:30 bola podpísaná Mníchovská dohoda, podľa ktorej muselo Československo odstúpiť hitlerovskému Nemecku pohraničné územie osídlené hlavne Nemcami.

 

Dohodu podpísali Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko a Taliansko. Československá delegácia musela čakať na výsledok bez možnosti prehovoriť. Britskú delegáciu viedol premiér Neville Chamberlain, ktorý bol rovnako ako väčšina britskej politickej elity tej doby, neschopným a nekompetentným politikom, ktorý vôbec nepochopil, že pri rokovaniach na medzinárodnej scéne nemá oproti sebe štandardných politikov, ale obyčajných gangstrov. Zároveň sa však riadil tým, čo od neho očakávali jeho voliči. A tí zo strachu pred vojnou radšej obetovali Československo. Briti museli voliť medzi hanbou a vojnou. Vybrali si hanbu a dostali vojnu.

Viac si môžete prečítať v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/medzi-vojnami/preco-nas-briti-v-mnichove-zradili/

 

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar