Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1987-04-19

Roku 1987 sa na televíznych obrazovkách po prvý krát objavili Simpsonovci

The Simpsons

Kreslený seriál o „takej normálnej žltej rodinke“ satirizuje život americkej strednej vrstvy, ktorú predstavuje rodina Simpsonovcov, vrátane Homera, Marge, Barta, Lízy, Maggie, starého otca Simpsona, psa a mačky. Dej seriálu sa odohráva vo fiktívnom meste Springfield kdesi v Spojených štátoch. Paroduje americkú kultúru, spoločnosť, televíziu a mnohé ďalšie aspekty ľudského života vo všeobecnosti. Tvorca seriálu Matt Groening pomenoval animovanú rodinku podľa členov svojej vlastnej rodiny, pričom Bart (anagram angl. slova „brat“ – fagan) mal predstavovať samotného Matta.

Simpsonovci sú najdlhšie vysielaným animovaným seriálom v histórii americkej televízie, v súčasnosti majú viac ako 700 dielov. Po prvý raz sa na obrazovke objavili Simpsonovci 19. apríla 1987 ako dvojminútový skeč, prvý plnohodnotný diel sa odvysielal  17. decembra 1989.

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar