Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 0042-11-16

roku 42 p.nl. sa narodil neskorší druhý rímsky cisár Tiberius.

Okrem svojej dlhej a pomernej úspešnej vlády, či vojvodcovských schopností, ktoré prejavil v mnohých bitkách, však Tiberius vstúpil do dejín aj ako figúrka, ktorú si za svoj terč vyberali mnohí kritikovia cisárstva. Medzi najčastejšie šírené klebety patrili správy o neviazaných sexuálnych orgiách, ktoré mal organizovať v dobrovoľnom exile na ostrove Capri. K tomu, že sa povesti udržali celé tisícročia, nepochybne prispeli aj obyvatelia ostrova. Uvedomili si, že turisti navštevujúci Capri, ocenia pikantné historky viažuce sa ku konkrétnym miestam, a tak nimi nešetrili.

Ako to však s údajnymi orgiami cisára Tiberia bolo naozaj si môžete prečítať v dvojici článkov z nášho archívu: https://historylab.sk/starovek/orgie-cisara-tiberia-1-cast/  (link na druhú časť je uvedený v závere článku)

 

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar