Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1923-02-16

V roku 1923 otvoril Howard Carter pohrebnú komoru s Tutanchamonovým sarkofágom.

Celosvetová senzácia z objavu hrobky však trvala už od konca novembra predchádzajúceho roka, keď bola hrobka oficiálne otvorená za prítomnosti egyptských predstaviteľov a tlače. Práve množstvo cenných nálezov však ďalšie odkrývanie hrobky výrazne spomalilo.  Najprv totiž musela byť vyprázdnená predsieň a každý jeden predmet zdokumentovaný. Toto zaberie Carterovi a jeho tímu pri neustálom vyrušovaní zo strany tlače a húfov turistov takmer dva mesiace.

Ako napokon prebehlo otvorenie pohrebnej komory, ale tiež mnoho iných zaujímavostí zo života Howarda Cartera a jeho egyptských vykopávok si môžete prečítať v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/napriec-dejinami/howard-carter-cestny-idealista-ci-zlodej/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar