Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 0037-12-15

Roku 37 sa narodil Nero, rímsky cisár v rokoch 54 až 68.

Nerova busta v Kapitolských múzeách v Ríme

Jeho vláda je často spájaná s tyraniou a extravaganciou. Známy je zločinmi, ktoré spáchal na svojich blízkych, predovšetkým vraždou svojej matky Agrippiny. V súvislosti s jeho verejným zahanbovaním urodzených vrstiev rímskej spoločnosti o ňom panuje všeobecne rozšírené, aj keď pravdepodobne nepravdivé tvrdenie, že nechal v roku 64 podpáliť Rím, aby získal inšpiráciu pre svoju báseň o Tróji, a že počas požiaru hral na gitare a spieval. Fakto ale ostáva, že z požiaru Ríma obvinil kresťanov a v tom istom roku začalo aj ich prvé prenasledovanie. Viac sa o počiatkoch kresťanstva i prenasledovaní kresťanov, ktoré spustil Nero, dozviete v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/starovek/pociatky-krestanstva-a-bohovia-rima/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar