Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1931-12-13

Roku 1931, pred 90 rokmi, zrazilo v New Yorku Winstona Churchilla auto.

Dobové zobrazenie Churchillovej nehody z Daily Mail

13. decembra 1931 niečo málo po pol jedenástej večer sa Churchill pokúsil prejsť newyorskú 5th Avenue. Hľadal finančníka Bernarda Barucha, s ktorým mal dohodnuté stretnutie. Zabudol však, kde presne býva, a tak poprosil taxikára, aby zastavil uprostred ulice. Chcel vystúpiť z auta a pozrieť si okolie. Zabudol pritom, že nie je v Spojenom kráľovstve, ale v USA. Predtým než vkročil na cestu si skontroloval, či sprava neprichádza žiadne auto. Nič nevidel a tak smelo vykročil z dverí taxíka. Auto prišlo zľava. Zrazil ho 26-ročný mechanik Edward F. Cantasano (známy skôr ako Mario Contasino). Spôsobil mu nepekné (otvorené) zranenie hlavy a zlomil dve rebrá. Boli to veľmi vážne poranenia.
Viac sa o tomto incidente a čo znamenal pre dejiny Británie i sveta dozviete v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/medzi-vojnami/huzevnateho-churchilla-nezabila-ani-amerika/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar