Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1967-06-10

Roku 1967 skončila šesťdňová vojna medzi Izraelom a koalíciou arabských štátov.

Izraelské tanky postupujú cez polostrov Sinaj

Šesťdňová, alebo tzv. Tretia arabsko-izraelská vojna, prepukla 5. júna 1967 zdrvujúcim preventívnym útokom izraelského letectva proti leteckým základniam Egypta. Počas tohto útoku sa Izraelu podarilo podľa rôznych zdrojov zlikvidovať medzi 309 až 340 egyptských lietadiel z celkového počtu 340 až 418, pričom počas celej operácie stratili iba 19 vlastných. Zabezpečil si tým leteckú prevahu po zvyšok konfliktu. Vojna v roku 1967 znamenala z pohľadu Izraela najúspešnejší konflikt v moderných dejinách. Trvala len 132 hodín, ale nadobro zmenila rovnováhu síl na Blízkom východe. Predstavuje tiež zásadný medzník v dejinách celého Blízkeho východu. Viac si prečítajte v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/studena-vojna/sest-dni-ktore-zmenili-blizky-vychod/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar