Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1945-08-06

V tento deň roku 1945 bola na japonské mesto Hirošima zhodená atómová bomba.

Išlo o prvú nukleárnu bombu v histórii ľudstva použitú v boji a nie len ako test. Na mesto Hirošima bola bomba nazvaná Little Boy, teda Malý chlapec, zhodená z amerického bombardéra B-29 Superfortress približne o 8:13 ráno miestneho času. Bomba vybuchla asi minútu a pol po vypustení, približne vo výške 580 metrov na zemou a priniesla neuveriteľné skazu. Ohady hovoria, že v priebehu niekoľkých minút bolo zničených približne 62 000 budov a zabitých asi 80 000 ľudí. Celkový počet obetí, teda aj tých ktorí zomrel následkom ožiarenia, je odhadovaný na 240 000 ľudí, okrem toho bolo asi 163 000 zranených. O tri dni neskôr bola na mesto Nagasaki zhodená ďalšia atómová bomba a dovtedy až absurdne odhodlané Japonsko napokon kapitulovalo.

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar