Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1977-09-05

#VtentoDeň roku 1977 sa prestrelkou a únosom začala 6-týždňov trvajúca dráma známa ako Nemecká jeseň

Podvečer 5. septembra 1977 sa prestrelkou a únosom priemyselníka a prezidenta zväzu nemeckých zamestnávateľov Hansa-Martina Schleyera (1915 – 1977) začala 6-týždňov trvajúca dráma známa ako Nemecká jeseň. Pomenovanie pochádza z rovnomenného filmu z roku 1978 (Deutschland im Herbst). Taktika únosu vysokopostaveného funkcionára sa teroristom „osvedčila“ už v prípade politika CDU Petra Lorenza, ktorého vo februári 1975 teroristi vymenili za 5 členov RAF (išlo o radových členov). S rovnakou motiváciou požadovali teroristi prepustenie 10 členov RAF za Schleyera. Tentokrát však vláda odmietla vyhovieť akýmkoľvek požiadavkám teroristov. Zúfalé vedenie RAF vedelo, že je potrebné vytvoriť väčší tlak, preto Brigitte Mohnhauptová (*1949) a Peter-Juergen Boock (*1951) odcestovali do Iraku, kde im spriatelená organizácia Ľudový front za oslobodenie Palestíny (PFLP) ponúkla, že preukáže svoju vernosť spoločnému boju únosom lietadla spoločnosti Lufthansa. Viac sa dozviete v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/studena-vojna/teroristov-v-mogadisu-zlikvidovalo-nemecke-komando/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar