Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1967-06-05

roku 1967 vypukla Šestdňová vojna.
Konflikt, ktorý trval od 5. do 10. júna 1967, bol medzi Izraelom a koalíciou Egypta, Sýrie a Jordánska.  Po početných pohraničných zrážkach medzi Izraelom a jeho arabskými susedmi, najmä Sýriou, vyzval egyptský prezident Gamál Násir v máji 1967 na stiahnutie jednotiek OSN zo Sinaja. Po stiahnutí mierových síl Egypt, s podporou ďalších arabských krajín, zhromaždil na hraniciach s Izraelom 1 000 tankov a takmer 100 000 vojakov.  Izrael, v obave z nasledujúceho útoku koalície arabských štátov a pre zvyšujúce sa napätie, preemptívne zaútočil 5. júna 1967. Konflikt trval len 132 hodín, ale nadobro zmenil rovnováhu síl na Blízkom východe. Viac si môžete prečítať v článku z nášho archívu:  https://historylab.sk/studena-vojna/sest-dni-ktore-zmenili-blizky-vychod/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar