Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1936-02-05

Roku 1936 sa do kín dostal nemý film Charlieho Chaplina Moderná doba

Charlie Chaplin vo filme Moderná doba

Moderná doba (Modern Times) je satirická komédia ktorá sa zamýšľa nad problémami, ktoré so sebou prináša kapitalizmus. Charlie Chaplin hrá tuláka, ktorý pracuje v továrni, no psychicky to nezvláda a skončí na psychiatrii. Po svojom návrate nájde továreň zavretú, keďže však náhodou máva červenou vlajkou, polícia ho považuje za komunistu a zavrú ho. Vo väzení pomáha prekonať vzburu, je prepustený a šerif ho odporučí do iného zamestnania. Tam sa mu ale nedarí a preto sa rozhodne vrátiť do väzenia a nechá sa zatknúť. V policajnom aute cestou do väzenia ale stretne krásne dievča – sirotu, ktorá prežíva vďaka tomu, že kradne. Zamiluje sa do nej a spolu utečú. Chvíľu potom pracuje ako nočný strážnik, nájdu si spoločný dom, opäť sa zamestná v továrni, no znovu sa mu nedarí a po štrajku ho znova zatknú. Po ďalšom pobyte vo väzení a prepustení si s dievčaťom nájdu prácu v kaviarni. Keď však do kaviarne príde polícia, aby znova zatkla dievča, spolu utečú.  V roku 1989 bol film Moderná doba zaradený ako jeden z prvých 25 filmov americkou Kongresovou knižnicou do Národného filmového registru ako „kultúrne, historicky a esteticky dôležité dielo.“

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar