Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1922-11-04

Roku 1922 bola v Egypte objavená hrobka faraóna Tutanchamona.

4. novembra 1922 hlási egyptský robotník nález schodu pod provizórnymi príbytkami robotníkov v blízkosti hrobky Ramesseho VI. Po objavení zapečateného koridoru sa musí počkať na príchod lorda Carnarvona a až 26. novembra sa hrobka (KV 62) prvýkrát otvára a archeológ Howard Carter spolu s lordom, jeho dcérou Evelyn, asisten

Howard Carter nad sarkofágom s pozostatkami faraóna Tutanchamona

tom Arthurom Callenderom a skupinkou egyptských robotníkov vstupuje do prvej miestnosti – predsiene.

Hoci bola Carterova odpoveď na otázku, či niečo vidí za prebúraným otvorom, o niečo prozaickejšia ako známe „Áno, úžasné veci!“ (vo svojom opise udalostí uvádza proste „Áno, je to úžasné!“), na jedinečnosti tohto momentu to nič nemení. Úžas zúčastnených pri pohľade na objavené predmety si napriek tomu, že je nespočetnekrát zachytený v rôznych opisoch a dokumentoch, vieme len ťažko predstaviť.

Viac o jednom z najfascinujúcejších archeologických objavov v dejinách si môžete prečítať tu https://historylab.sk/napriec-dejinami/howard-carter-cestny-idealista-ci-zlodej/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar