Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1933-03-04

Roku 1933 sa uskutočnila inaugurácia Franklina Delana Roosevelta za 32. prezidenta Spojených štátov amerických. Spojené štáty sa v tom čase nachádzali na vrchole Veľkej hospodárskej krízy.  Vo svojom slávnom inauguračnom prejave, ktorý predniesol pred východným krídlom Kapitolu, Roosevelt načrtol svoj plán „New Deal“ a povedal Američanom legendárnu vetu, že „jediná vec, ktorej sa musíme báť, je strach sám“. Hoci bol vo Washingtone daždivý deň a počas Rooseveltovho prejavu fúkal dážď, predniesol prejav z ktorého vyžaroval optimizmus a kompetentnosť.

Roosevelt počas svojich funkčných období bojoval s mnohými výzvami – Veľkou hospodárskou krízou, americkým izolacionizmom, vstupom Spojených štátov do bojov druhej svetovej vojny, ale aj so svojim zdravotným stavom.  Za dvanásť rokov v prezidentskom úrade (ako jediný americký prezident bol zvolený štyrikrát) postavil na nohy nielen americkú ekonomiku, ale stál za zrodom Spojených štátov amerických ako svetovej veľmoci.

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar