Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1658-09-03

#VtentoDeň roku 1658 zomrel Oliver Cromwell

V anglických dejinách je niekoľko postáv, ktoré sú do dnešných čias vnímané veľmi rozporuplne. Zvyčajne ide o panovníkov ako boli Richard III., Henrich VIII. alebo Karol I., ale nájdu sa medzi nimi aj osobnosti bez „modrej krvi“. Medzi také možno radiť Shakespeara, o ktorom sa špekuluje, že hry publikované pod jeho menom ukradol inému autorovi, alebo aj Olivera Cromwella, ktorý bol spočiatku vojenským a neskôr politickým vodcom parlamentných síl, ktoré bojovali proti kráľovi Karolovi I. Shakespeare i Cromwell sa v roku 2002 dokonca umiestnili v ankete o najpopulárnejšieho Brita v prvej desiatke. Viac sa o ňom dozviete v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/novovek/oliver-cromwell-a-anglicky-experiment-s-republikou/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar