Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 0216-08-02

V tento deň roku 216 pr. Kr. sa odohrala bitka pri Kannách v ktorej kartáginská armáda pod vedením Hannibala Barkasa porazila početnejšie rímske vojsko.

Pre Rimanov išlo o jednu z najhorších porážok v celých dejinách. Na bojisku ostalo okolo 60 tisíc mŕtvych Rimanov, medzi nimi aj mnohí významní politici, ktorí boli súčasťou štábov konzulov Lucia Aemilia Paula a Gaia Terentia Varra, ktorí velili rímskej armáde. Aj samotný Paulus stratil svoj život v boji. Napriek radám svojich veliteľov však Hannibal nezaútočil po bitke priamo na Rím, ale pustil sa do vyjednávania s miestnymi italskými kmeňmi a obsadzovaniu okolitých rímskych táborov. O tom, či by útok na Rím vôbec bol reálny vedú historici dodnes diskusie, faktom však ostáva, že Hannibal nedokázal toto fenomenálne víťazstvo pretaviť do rozhodujúcej strategickej výhody. Nič to však nemení na tom, že práve v bitke pri Kannách Hannibal jednoznačne demonštroval vojenskú genialitu a drvivým víťazstvom sa zapísal do svetových dejín. Niet divu, že si svoje čestné miesto našiel aj v našom rebríčku 10 najväčších starovekých vojvodcov. Na ktorom miestne sa umiestnil a kto bol od neho lepší, či horší si môžete prečítať tu: https://historylab.dennikn.sk/starovek/10-najvacsich-vojvodcov-staroveku/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar