Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 1904-03-02

Roku 1904 deň sa narodil Theodor Seuss Geisel, známy ako Dr. Seuss.

Dr. Seuss bol americký spisovateľ a ilustrátor mimoriadne populárnych detských kníh, ktoré sa vyznačovali nezmyselnými slovami, hravými rýmami a nezvyčajnými bytosťami. Jeho najznámejšie dielo je „Ako Grinch ukradol Vianoce“. V tomto príbehu chce Grinch zničiť Vianoce v mestečku Whoville, ale nakoniec zistí, že vianočné sviatky sú viac než len ich materiálne znaky. Ako Grinch ukradol Vianoce! bol neskôr (1966) adaptovaný pre televíziu, ako aj celovečerný film (2000), broadwayský muzikál (2006) a animovaný film (2018).

Dr. Seuss sa venoval aj téme ochrany životného prostredia. V roku 1971 vydal knihu Lorax, v ktorej poukazuje na problematiku výrubu stromov a pustošenia krajiny. Svojimi textami otváral problematické témy aj detským čitateľom. Za svoju literárnu činnosť v roku 1984 získal Pulitzerovu cenu a to „za osobitný prínos k vzdelávaniu a radosti amerických detí a ich rodičov“. Toto ocenenie zvýraznilo obrovskú popularitu jeho diel, ktoré sa stali stálymi bestsellermi. Dr. Seuss zomrel na rakovinu 24. septembra 1991, ale popularita jeho diel pretrvala.  Dodnes sa predalo viac ako 600 miliónov výtlačkov jeho kníh.

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar