Subscribe Now

Prihláste sa do nášho newslettera. Každý týždeň od nás dostanete nové články, aktuality a historické novinky, ktoré inde nenájdete. Stačí zadať do formulára svoj e-mail.

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

#VtentoDeň: 0009-09-09

V roku 9 sa s najväčšou pravdepodobnosťou odohrala Bitka v Teutoburskom lese.

Pyšné rímske légie tu utŕžili bezprecedentne zdrvujúcu prehru a sebavedomie všemocnej Rímskej ríše bolo už navždy pošramotené. Prehra spôsobila stratu provincie Germánia a ešte horšiu katastrofu v počte vyhasnutých ľudských životov rímskych legionárov. Rímski vojaci, ktorí bitku prežili, boli popravení, prípadne odvlečení do zajatia a obetovaní germánskym bohom. Bitka v Teutoburskom lese aj s pochodom trvala tri alebo štyri dni a o život prišlo približne 18 000 rímskych vojakov. Tri stratené légie (XVII., XVIII., XIX.) Rimania už nikdy neobnovili. Tejto bitke sa venuje i šesťdielny nemecký historický seriál dostupný na Netflixe. Recenziu naň si prečítajte v článku z nášho archívu: https://historylab.sk/recenzie/serial-barbari-ozivuje-latincinu-a-jednu-z-najhorsich-vojenskych-porazok-v-dejinach/

Páči sa ti náš článok? Podpor nás a vydávanie ďalších článkov na Patreone
Všetky práva vyhradené. Nesprávnym citovaním a kopírovaním cudzích diel skončíte v prepadlisku dejín alebo ako Youtuber.
Páči sa vám obsah, ktorý tvoríme? Budeme radi, ak nás podporíte na Patreone.
This is default text for notification bar